רועה גרמני – German Shepherd

רועה גרמני – German Shepherd

גזעי כלבים: רועה גרמני

הרועה הגרמני מאיפה להתחיל איתו? אחד הגזעים הפופולרים בעולם, אין בן אדם שלא מכיר אותו, כנראה הגזע המפורסם בעולם.

אחת הסיבות לכך הוא הסיפור המפורסם של "רין-טין-טין" שהיה גור קטן שניצל בשן ועין מהפצצות במלחמת העולם הראשונה ונהיה כוכב קולנוע אדיר של סרטים אילמים בשנים האלה.

לרועה גרמני היו כל כך הרבה תפקידים מגוונים שהכלב פשוט הולך עם כל תסריט שתשים אותו. הוא היה כלב משפחה, הוא היה כלב תקיפה, הצלה, חילוץ, טיפול, רעייה, ספורט, אפילו באסון התאומים ראו אותו מאתר ניצולים.

הרועה הגרמני מאחד בתוכו אולי את כל התכונות הטובות ביותר עבור כלב עבודה. במידה מסוימת אפשר לקרוא לו כלב פלסטלינה –  כי אפשר לעשות ממנו מה שתרצה. הוא סופר חכם, סופר ממשומע וסופר הכל.

במידה ותחפש כלב עבודה – תפנה לרועה גרמני קו דם עבודה שהוא פצצת אנרגיה עם רגליים.

ומידה ותחפש כלב בית – רועה גרמני קו דם תערוכה הוא הכלב בשבילך.

היסטוריה: רועה גרמני

רועה גרמני הוא גזע חדש יחסית – 1899. הוא "חייב" את עצמו לאדם אחד: מקס וון סטפניץ. סטפניץ, חייל שפרש החל להרביע כלבים מכל גרמניה בעזרת טכניקות שלמד מהבריטים. הוא טייל בכל גרמניה בחיפושים, הוא ראה כלבים חכמים, כלבים חזקים, כלבים מהירים, אבל לא מצא כלבים עם כל התכונות האלה יחד.

בשלב מסוים מצא כלב כזה – שהיה נראה קצת כמו זאב והגזע החל להתגלגל.

בעזרת קשריו בצבא ספטניץ הכניס את הגזע שלו – רועה גרמני לצבא גרמניה בתור כלב עבודה מגוון.

בשלב מסוים הגיע הגזע גם לארה"ב, סטפניץ החל לראות שהגזע מתחיל לקבל פגמים גנטיים כמו רקבון שיניים ומזג רע. הוא החל לקבוע מבחנים מאוד נוקשים עבור בגזע – שאותם יישם בגרמניה. בארה"ב לעומת זאת לא היו מבחנים כאלה והגזע קיבל גרסאות שונות ומגוונות.

בארה"ב הכלב קיבל בעיקר כיוון של כלב תצוגה ותערוכה ולכן הדגש היה על מראה וסגנון הליכה. לכן הרועה הגרמני שאנחנו מכירים היום שונה מאוד מהרועה הגרמני – הגרמני המקורי.

אחד השינויים הבולטים ביותר הוא האגן של רועה גרמני – שעם השנים קיבל זווית יותר ויותר נמוכה והיום ממש אפשר לראות איך הסטנדרט של הרועה הגרמני הוא אגן נמוך ורגליים קצרות – כשהכלב שספטניץ יצר היה רחוק מהמראה הזה.

קישורים מועילים:

רועה גרמני בAKC

100 שנות אבולוציה של הגזע רועה גרמני בוידאו הבא:


 

סטנדרט הגזע: רועה גרמני

 

Instagram: #germanshepherd

[instagram-feed hashtag="#germanshepherd"]

  • 4.7/5
  • 7 ratings
7 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%14.3%0%85.7%

סיפורים קשורים

השאר תשובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *