פודל – Poodle

פודל – Poodle

גזעי כלבים: פודל

למרות שזה נדמה לפעמים שהפודלים של היום הם נערי פלייבוי אוהבי הנאות תענוגים ויוקרה, אל תתבלבלו הפודל היה פעם כלב עבודה אמיתי. אולי קשה לדמיין את זה כי הפודל היום מופיע יותר בקרקס, בעברו הגזע היה רטיבר מים (מחזיר מהמים) של ציידים באגמים וכדומה.

למעשה המילה האנגלית פודל מגיעה מהמילה הגרמנית pudelin שמשמעותה הספלאש/צליל ששומעים כמשהו פוגע במים. ובצרפתית פודל נקרא caniche -מילה שנובעת מצד המילים chien canard שמשמעותם כלב ברווזים.

יש 3 סוגים של פודל שכולם נחשבים פחות או יותר אותו גזע: הטוי (toy), המיניאוטרי והסטנדרטי. האחרון הוא כנראה העתיק ביותר והיחיד שאולי עדיין אפשר למצוא אותו עובד.

לא משנה הגודל, פודל הוא כלב מלא כריזמה ואישיות שופעת, אהבה למשחק ואינטלגנציה רבה. כשזה מגיע לאימון או אילוף מדובר בתלמיד של ציון 100. הוא יוצא מן הכלל בספורט כלבים כמו משמעת, אג'יליטי ועוד.

למרות הפאסדה הגאוותנית, הפודל הוא לא סנוב, הוא מאוד אוהב אנשים ורוצה להיות תמיד עם המשפחה.

היסטוריה: פודל

 

הפודל הוא גזע עתיק מאוד שפותח במיוחד עבוד ציד בסביבה ימית. רוב ההיסטוריונים מסכימים שהגזע נוצר בגרמניה אבל התפתח בצרפת.

כמו הרבה גזעים קשה להגיד מי היו אבותיו של הפודל, כלבי מים מכל מיני סוגים מכל יבשת אירופה כנראה היו מעורבים. יש תאוריות רבות לגבי מוצא הפודל.

אפשר למצוא אזכורים של הגזע 2000 שנה אחורה! הפודלים הקטנים יותר התחילו להופיע מתישהו ב1400 לספירה.

הצרפתים השתמשו בפודל הגדול לציד ובקטן למציאת פטריות ביערות. הטוי לעומת זאת היה כלב לוויה של סוחרים עשירים בתקופת הרנסנס.

צוענים שהיו אומנים-נוודים הבינו שהפודל הוא גזע חכם במיוחד ונתנו לו תפקיד חדש: כלב קרקס. הם לימדו אותו לעשות טריקים, ללבוש בגדים ותחפושות ועוד.

פודל היה הגזע הפופולרי ביותר בארה"ב בתקופה מסוימת – מקום שהוא החזיק בו כמעט 20 שנה.

 

קישורים מועילים:

דף גזע פודל בAKC

 

 

סטנדרט הגזע: פודל

 

Instagram: #poodle

[instagram-feed hashtag="#poodle"]

  • 5/5
  • 1 rating
1 ratingX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%100%

סיפורים קשורים

השאר תשובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *