דוברמן פינצ'ר – Doberman Pinscher

גזעי כלבים: דוברמן פינצ'ר

"דובי דובי דוברמן" שרים בשיר הנושא של הסדרה "הדוברמן החברמן" ששודרה פעם בערוץ 1 ומאז הדוברמן פינצ'ר נהיה כל כך פופולרי בארץ. הדוברמן הוא גזע מאוד חדש שפותח רק בסוף המאה ה19 וזה לא מנע ממנו להיות אחד הכלבים הפופולרים בעולם.

דוברמן פינצ'ר הוא דוגמן אמיתי ונראה כמו ספינת טילים/מטוס קרב/מכונית מירוץ מתוחכמת וחדישה במיוחד. לדוברמן פרווה קצרה מבריקה במיוחד, אוזניים זקופות וחדות, גוף אתלטי ושרירי ועמידה בטוחה, אצילית ואימתנית.

אבל הנה משהו שהמראה החיצוני של דוברמן פינצ'ר לא יגיד לכם – הוא אחד הכלבים העדינים ביותר! הדוברמן הוא כלב אוהב ורגיש, עדין במיוחד ובעל אינטלגנציה גבוהה במיוחד. הדוברמן אכן כלב שמירה מצוין – אבל הוא גם כלב משפחה מצוין! לדוברמן סטריאוטיפ של כלב אגרסיבי ו"רוצח" ואמנם הוא בהחלט יכול להיות כזה אבל לחלוטין לא נולד ככה.

הוא נהנה להיות חלק מהמשפחה ומחובר מאוד לבעליו, הוא חבר אמיתי, נאמן ושומר טבעי.

דוברמן פינ'צר שעבר סוציאליזציה בגורות יהיה כלב נהדר עם זרים, כלבים אחרים וחיות אחרות.

דוברמן פינ'צר מאוד אנרגטי הוא צריך פעילות רבה, כמו כן הוא חכם מאוד וצריך גירוי מוחי!

במדינות מסוימות יש נטייה לחתוך את אוזני דוברמן פינצ'ר כדי שיעמדו זקופות בטענה שהשמיעה שלו משתפרת, ולקצץ את הזנב כדי לתת לו מראה משופר.

במדינות מסוימות דבר זה אסור.

דוברמן פינצ'ר הוא כלב נהדר אבל עקב גודלו, חוכמתו ורמת האנרגיה שלו הוא לא מומלץ למי שאין נסיון עם כלבים.

היסטוריה: דוברמן פינצ'ר

טוב אז ל- דוברמן פינצ'ר יש סיפור מעניין! בעיירה בגרמניה חי אדם ששמו לואיס דוברמן שבמקרה היה גובה כספים – עבודה מסכונת משהו, בנוסף לכך לואיס היקר היה גם לוכד הכלבים של העיירה. לואי היקר החל להרביע את הכלבים שלכד במטרה להגיע לכלב לוויה נאמן ושומר אישי להגנה עצמית. התוצאה הייתה הדוברמן פינצ'ר.

לא ברור איזה כלבים לקחו חלק ביצירת הדוברמן אבל סביר להניח שרוטווילר ופינצ'ר היו מעורבים.

לאחר שלואיס היקר נפטר, מגדלים גרמנים לקחו את הגזע הלאה והחלו להרביע אותו במטרה ליצור את "סופר כלב – כאשר הדגש היה לא על מראה אלא על ביצועים. הם הרביעו רק את הכלבים החכמים, אמיצים וחזקים במיוחד.

לאחר מלחמת העולם הראשונה והשנייה, מגדלים החלו "לעדן" את האופי העוצמתי של הכלב, והגזע קיבל אופי עדין ואוהב יותר שאנחנו מכירים היום.

 

 

קישורים מועילים:

דוברמן פינ'צר בAKC

 

סטנדרט הגזע: דוברמן פינצ'ר

Instagram: #dobermanpinscher

[instagram-feed hashtag="#dobermanpinscher"]

 

  • 0/5
  • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%

סיפורים קשורים

השאר תשובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *