בוסרון – Beauceron

בוסרון – Beauceron

גזעי כלבים: בוסרון

 

בוסרון הוא לא כלב של קיצוניות, הוא כלב יציב, מאוזן שמייצג כלב רב שימושי ורוב גוני שיכול לבצע כמעט כל מה שנדרש מכלב עבודה. הגוף שלו חזק אבל זריז, הלסתות שלו עוצמתיות והגוף בנוי לתלפיות. בוסרון הוא כלב רעיה טיפוסי.

בוסרון הוא אינטלגנטי ביותר ומסתגל ולומד מהר סביבות חדשות ויבצע כל משימה שדורשת זכרון, למידה והגיון ברמה גבוהה. אלה כלבים אמינים ביותר ורגועים המתאימים לעבודת רעיה ושמירה על העדרים. בוסרון הוא גזע נאמן בצורה יוצאפת דופן אשר חפץ במיוחד לרצות את המשפחה שלו. עם זאת, מדובר בכלב חזק וללא אימונים ראויים הוא ינהל את המשפחה ולא ההפך. עלול להיות חשדן עם זרים וכלבים לא מוכרים. יכול לקחת לו זמן להתרגל לבעלי חיים אחרים בבית.

 

היסטוריה: בוסרון

 

בוסרון הוא כלב צרפתי טהור אשר הולך אחורה עד שנות ה1500. הוא נוצר בערבות ובשדות הפתוחים מהקיפים את פריס וידועים בשם La Beacue. הוא הגדול מבין כלבי הרעייה הצרפתים, והשתמשו בו לעבודות כלליות בחווה, כמו רעיה, שמירה וגם כלב משפחתי.

ב1863, 2 סוגים של כלבי רעייה אובחנו לסוגים שונים, אחד עם פרווה ארוכה (בריאד Briard) ובוסרון. האיגוד הכלבני הצרפתי רשם את הכלב לראשונה ב1893, ומועדון הגזע הוקם ב1922. הוא מוכר וידוע כהכלב המועדף לרעיה ועבודה בצרפת.

במלחמות העולם הצבא הצרפתי השתמש בו לעבודות שליחות מכתבים בשורות הקדמיות בקרב. היכולת היוצאת דופן של הגזע לעקוב אחרי הוראות, לעקוב אחרי עקבות ולזהות מוקשים עדיין הופך אותו לכלב הפופולרי בשורות הצבא והמשטרה הצרפתיים.

ב1980 , הוקם המועדון הרשמי בארה"ב וב2011 הAKC הכניסה את הבוסרון לרשימות שלהם.

בוסרון מצטיין במשמעת, גישוש, אג'יליטי, שוצהונד וכמובן.. רעיה.

 

 

קישורים מועילים:

בוסרון בAKC

 

סטנדרט הגזע: בוסרון

 

Instagram: #beaceron

[instagram-feed hashtag="#beaceron"]

  • 5/5
  • 1 rating
1 ratingX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%100%

סיפורים קשורים

השאר תשובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *