מחקר: טיפול בעזרת כלבים בבית סוהר

מחקר: טיפול בעזרת כלבים בבית סוהר

המאמר הזה מ2007 מתאר מחקר שדה שבוצע על 48 אסירים שבדק איך ולמה טיפול בעזרת כלבים בבית סוהר משפיע על התנהגותם. קבוצת הטיפול, אלא שקיבלו טיפול בעזרת כלבים בבית סוהר, הראו שיפור ניכר יחסית לקבוצת הביקורת (ללא טיפול בעזרת כלבים בבית סוהר). בעיות נפשיות בקרב אסירים ג מגיע ל15% שזה גבוה בהרבה מ2-3% באוכלוסיה הכללית. גם אסירים שאין להם בעיות קליניות מראים הרבה פעמים בעיות פסיכולוגיות כמו כישורים חברתיים גרועים או חוסר יכולת לשלוט ברגשות. הנטיות האלה, יחד עם תרבות בית סוהר בעייתית, עושים את הטיפול בעזרת כלבים לעזרה ונחמה גדולה לאסירים.

מ2007 בתי סוהר רבים החלו להשתמש בתכניות טיפול בעזרת כלבים בבית סוהר, כאשר האסירים נותנים דאגה וחיבה לכלבים, ומאלפים אותם עבור אימוץ מאוחר יותר או מטרות אחרות. המחקר ביסס את ההיפותזה שלו על ההצלחה של תכניות דומות כמו טיפול בעזרת כלבים בבתי אבות מאחר ו2 האוכלוסיות סובלות מבדידות, שעמום, והתנהגות חברתית שלילית. ההיפותזה הייתה שטיפול בעזרת כלבים בבתי סוהר יהיה מועיל פסיכולוגית וחברתית לאסירים.

נתונים מחקרים קודמים משנים 1989, 1991, 1995, 1998, 2004. המחקר הנוכחי מתאר את האבולוציה של הטיפול בעזרת כלבים, התכנון, ההיפותזה, השיטה, התוצאות, הדיון, ההגבלות והמסקנות לעתיד.

התוצאות היו מאוד חיוביות. שינויים פסיכולוגיים אובחנו באסירים כמו גם שיפור בטיפולים אחרים, הפחתה של חיכוכים עם המוסד ושיפור ברגישות חברתית.

לקריאה נוספת על מחקר טיפול בעזרת כלבים בבית סוהר

“Human-Animal Interaction in a Prison Setting: Impact on Criminal Behavior, Treatment Progress, and Social Skills” Angela Krom Fournier; Geller, E Scott; Fortney, Elizabeth V. Behavior and Social Issues 16. 1 (Spring 2007)

  • 0/5
  • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%

סיפורים קשורים

השאר תשובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *